Grudzień 2017

Wietrzne dorsze z Morza Północnego

Burgstaaken to niewielkie portowe miasteczko landu Szlezwik Holsztyn, na wyspie Fehmarn, na brzegu morza Północnego. „Wyspiarskie” usytuowanie sprzyja wędkarstwu zarówno plażowemu, jak i kutrowemu.

Mimo bardzo często wiejących tu silnych wiatrów, zawsze można się schronić przed porywami od zawietrznej strony wyspy.   Zarówno Heiligenhafen, leżące jeszcze na kontynencie, jak i Burgstaaken to porty w których cumują jednostki pływające z wędkarzami.

Jesienna wyprawa na Bałtyk

Jesienne dorsze Wyjazdy na dorsze mają swój niepowtarzalny klimat. Kto doświadczył, ten wie. Wszystko zaczyna się tydzień przed terminem wyjazdu. Sprawdzanie prognoz pogody, monitorowanie siły i kierunku wiatru, a przede wszystkim falowania. Temperatura czy opady wywołują zdecydowanie mniejsze emocje niż tak zwany stan morza.

Grudniowy feeder

Pogoda w grudniu typowo jesienna, na lód nie ma co liczyć. Dlatego wybrałem się poćwiczyć feeder z zestawem sportowym. W przyszłym roku zamierzam wystartować w I Feederowych Mistrzostwach Okręgu Mazowieckiego, których rozegranie planowane jest na łowisku płociowym więc dobre wnioski zawsze się przydadzą.

Podlodowe MŚ Ryga 2017 - fotorelacja

Podlodowe Mistrzostwa Świata w Rydze odbyły się w dniach 22-26 luty 2017 r.

Tak jak rok temu w Koupio udałem się na miejsce zawodów by obserwować zawody a także pomagać na tzw. "linii" polskim zawodnikom.

Łowiskiem Mistrzostw Świata było jezioro Baltezers na przedmieściach Rygi.  Jezioro jest przepływowe co powodowało dodatkowe trudności w przygotowaniu strategi nęcenia i łowienia.